Nie posiadam iPhone’a i zapewne nie będę posiadać – cena jest zbyt mordercza jak na mój portfel. Ale domyślam się, że posiadacze tych  komórek byli całkiem zadowoleni z Google Maps, gdyż ta aplikacja jest po prostu niesamowita. Żadna inna mapa nie wygra z tym programem na smartfony, no nie ma szans. A tu proszę, Apple chciało zabawić się w Boga Innowacji i wypuścili bętę… Apple Maps. I jakie rezultaty? Bez niespodzianki – Google Maps zjada ich na śniadanie. Nie, nawet na przegryzkę, jako małe ciasteczko do kawy. Spójrzcie sami na tej oto stronie.

Fani mogą krzyczeć, że to czysty i piękny design odwzorowany na mapie, ale po co komu czysty design na mapie skoro chcemy, aby mapa nam pokazywała jak najwięcej informacji jak tylko się da? Na dodatek brak Street View jest również sporym minusem. Mówcie co chcecie, ale ta drobnostka nie raz mi oszczędzała kilkunastu minut poszukiwania danego budynku/sklepu. Apple Maps zapewne nawet w pełnej wersji nigdy nie będzie w stanie wygrać w Google Maps, ale co tam – jest to jakaś próba konkurencji. Szkoda tylko, że aż tak miażdżąco nieudana.

Brawo Apple, nie ma to jak czysta… znaczy się, pusta mapa!

Reklamy

4 myśli na temat “Apple Maps… buahaha!

  1. Nie chcę być nie uprzejmy ale:

    1. Apple zakupiło 3 firmy i wraz z nimi pracuje nad mapami do iOS. Owe firmy zaprezentowały ciekawe podejście do tworzenia wirtualnych map i modeli 3D, odmienne niż to co prezentuje Google Maps.
    2. Korzystanie z Google Maps jest płatne. Apple nie przedłużyło licencji gdyż chce stworzyć coś swojego, coś co będzie integralne z ich ekosystemem i będzie wpasowywać się w urządzenie.
    3. Nie ma nic lepszego niż Gmaps? No błagam. Te mapy nierzadko zawierają błędy nawet lokalizacyjne. Pierwszy lepszy przykład – Nokia Maps i możliwość pobierania map całych państw i działanie offline. Mapy Googla się chowają.
    4. Mapy to również nawigacja a tu mogę się założyć, że ta od Apple będzie działać lepiej niż te hybryda GM. W końcu maczał w tym palce TomTom.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s