Ostatnio jakoś mnie wzięło na czytanie książek, co jest niesamowicie pozytywne, gdyż z reguły jestem bardzo wybredny i czytam to co mnie bardzo zainteresuje. Najwyraźniej staję się dorosły gdyż coraz częściej sięgam po książki i są one dla mnie równie ciekawą alternatywą na spędzenie czasu jak granie lub oglądanie filmów. Tym razem przeczytałem coś co mogę głównie polecić graczom, ale także zwykły czytelnik spokojnie może sięgnąć po ten tytuł. Może nawet przekona się do tych świetnych gier. Mówię tutaj o książce Bioshock Rapture napisaną przez Johna Shirleya. Warto od razu wspomnieć, że książka została wydana wyłącznie po angielsku. Przykro mi!

Bioshock Rapture to prequel świetnej gry Bioshock, w której fabuła miała nawet ważniejszą rolę niż sama grywalność. Bez spoilerowania powiem tyle – Andrew Ryan mając dosyć wojen światowych i korupcji panującej na powierzchni ziemi postanawia dokonać niemożliwego. Tworzy podwodną utopię, miasto perfekcyjne, gdzie wszyscy znajdą swoje miejsce i nikt nie będzie niedoceniony. Ściągając jednak sporo nieznajomych ludzi i jednocześnie odcinając się od reszty świata, powstaje sporo problemów społecznych, politycznych oraz moralnych. Książka śledzi najważniejsze postacie z obu części gier, rozwija ich backstory, podaje wiele interesujących, ale także szokujących faktów z ich życia w tym podwodnym mieście.

Fanom zdecydowanie polecam ten tytuł, gdyż poznamy niesamowicie wiele ciekawych faktów, których nie można było znaleźć w grach. Pomimo odrobinę nudnego początku i braku wciągających cliffhangerów niczym u Kinga, warto przeczytać tą książkę. Angielski momentami bywa odrobinę ciężki ze względu na slangowe/stare słownictwo. Jednak każdy kto włada angielskim na dobrym poziomie spokojnie zrozumie niemalże wszystko w Bioshock Rapture. Jest to ciekawa książka, zdecydowanie z unikalną fabułą i przy okazji może skusić Was do zagrania w tą cudowną serię gier. Polecam!

Sezon na czytanie – otwarty!

Reklamy

Jedna myśl na temat “Would you kindly read Bioshock Rapture?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s