Nie ma to jak kolejny, darmowy przedpremierowy pokaz. I nie będę oszukiwał, gdybym miał zapłacić za pójście na Project X to nie zrobiłbym tego. Po pierwszym trailerze ten film robił wrażenie zwykłego party-movie i nic ponad to. Tak, wiem że twórca świetnego Kac Vegas zrobił ten film, ale naprawdę nie miałem wysokich oczekiwań wobec tego filmu. Liczyłem ja jakąś drobną ilość zabawy, a tu się okazało że film mnie nie raz rozśmieszał do łez.

Praktycznie jest to Kac Vegas tylko, że w wersji bardzo młodzieżowej. Wiadomo: college party, laski, bros, imprezy. Tu poznajemy Thomasa, który organizuje imprezę urodzinową, podczas gry rodzice wyjeżdżają na odpoczynek. Kumple mu pomagają rozkręcić imprezę do takiego poziomu, że niemalże cała szkoła się pojawia. Oczywiście nic nie idzie po ich myśli, wszystko sie wali, niszczy, podobnie niczym w Kac Vegas, tylko że tutaj doświadczamy wszystkiego chronologicznie i nie ma tej tajemnicy. Film jest kręcony kamerą ręczną, jednak wiele scen jest wklejanych od tak sobie by pasowały, przez co trochę znika wrażenie „wiarygodności”.

Nie mniej w takim filmie humor jest najważniejszy i naprawdę Todd Phillips nie zawiódł. Nie licząc wielu na siłę wciśniętych przekleństw to muszę powiedzieć, że żarty są bardzo dopasowane. Niektóre są młodzieżowo-antyrodzicowe, niektóre mają efekt poślizgnięcia się na skórce od banana, ale jest również wiele takich które rozbawiają poprzez chwilową powagę i absurdalne reakcje aktorów przez które wybucha się śmiechem. Jeżeli chcecie dobry film z kumplami by się pośmiać, mając gdzieś artystyczne i głebokie cuda kinematografii to spokojnie możecie obejrzeć Project X. Czy to jest dobry film dla powiedzmy rodziców czy bardziej dojrzałych osób? Raczej nie do końca, jest to raczej idealnie stworzone dla młodzieży. Project X pasuje jak ulał na filmowy wieczór z filmami z wypożyczalni.

Nie jest to poziom świetnego Kac Vegas, ale pozytywnie zaskakuje udanymi żartami i śmiesznymi momentami.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s