Pamiętacie Secrets of Monkey Island? Dla wielu osób była to jedna z pierwszych gier w jakie grali. Osobiście nie przepadałem za bardzo za grami point’n’click  aczkolwiek ta gra była świetna. Absurdalny humor, długość gry, interesująca fabuła… wszystko było na miejscu. Tim Schafer, współtwórca tej gry oraz wielu innych świetnych niedocenionych gier jak chociażby Psychonauts oraz Full Throttle, oznajmił że chętnie by powrócił do tych gier, ale branża gier mu na to nie pozwala. Nie ma wystarczająco dużo pieniedzy na takie projekty i przy okazji żaden producent nie wezmie takiej gry na siebie, bo nie są one już popularne.

Nie mniej jego studio Double Fine, które teraz zajmuje się mniejszymi gierkami na PSN oraz XBLA postanowiło spróbować czegoś interesującego. Na tej stronie postanowili zrobić mały projekt o nazwie Double Fine Adventure, ale jest jednak pewien mały haczyk… by mógł zadziałać potrzebował pieniędzy graczy. 300,000$ na samą grę oraz 100,000$ na film dokumentalny o powstawaniu tej gry. Jest to praktycznie fan service, bo tworzyć będzie grę point’n’click z nowymi elementami pasującymi do dzisiejszych czasów. Gracze uwielbiają humorystyczne gry Schafera i to widać. 400 tysięcy wpłynęło w trochę ponad 8 godzin! A w chwili gdy piszę ten wpis to sumka powoli toczy się ku milionowi dolarów. Sic!

Im więcej wpłacimy im, tym więcej zyskamy. Od zwykłej kopii gry oraz ścieżki dźwiękowej po plakat, autografy, a nawet portret wykonany przez głównego artystę studia Double Fine. Świetna rzecz dla fanów. Już oznajmili, że dodatkowe pieniądze przeznaczą na różne dodatki jak chociażby zlokalizowanie gry, lepszą jakość etc. Maksymalne „you get what you pay for” według mnie, które najwidoczniej się sprawdza. Wszystko jest objaśnione w linku wraz ze świetnym filmikiem, który nie mogł się obejść bez humoru Schafera.

ŻE NIBY ILE MAMY KASY?!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s