Jeżeli wczoraj odwiedzaliście mój blog to mogliście zobaczyć, że był blackout w związku z protestem przeciwko SOPA i PIPA. Dołączyłem się i wraz z innymi blogami na WordPressie protestowaliśmy, bo takich rzeczy nie można dopuścić. Natomiast jeżeli nadal nie wiecie czym są te dwie bardzo kontrowersyjne propozycje to koniecznie obejrzyjcie filmik poniżej.

A to nie koniec! Wczoraj dowiedziałem się również o ACTA, które jest Europejskim odpowiednikiem niemalże o tych samych skutkach. Sprawdźcie sami.

Co jest najśmieszniejsze w tym wszystkim? Większość osób o tym nawet nie słyszała, a tu proszę bardzo – Polska podpisuję się pod ACTA już 26 stycznia. Hah, no to mamy przeskrobane! Znaczy się… macie, bo ja nie mieszkam w Pol-… mniejsza z tym! To jest groźne i to ogranicza nasz WOLNY internet. Koniec z Google, Youtube, Wikipedia, Facebookiem i całym szeregiem innych stron.

They may take our money, but they will never take our Internet!

Reklamy

3 myśli na temat “SOPA, PIPA i jeszcze ACTA?!

  1. Co się dzieje, co się dzieje… może rzeczywiście będzie lepiej jak w tym roku będzie koniec świata? Jedno jest pewne kto w ogóle rozważa wprowadzenie tego czegoś do Polski jest kompletnym idiotom, bądź też politykiem (w sumie to to samo). ACTA wprowadzi taki chaos, że nasze urzędasy będą się zbierali z poprawkami przez kolejne 20 lat. Zburzy to co było tworzone latami, ograniczy wolność jednym słowem.
    Anonimowi działają w naszej sprawie haaaah…. kto by przypuszczał. Imo ten Grasik czy jak on tam ma nadal uważa, że strony zostały zablokowane z powodu wielkiego zainteresowania umieszczanymi tam treściami. Pewnie lepiej oszukiwać siebie i ludzi; „Polska jest przygotowana na ataki hakerów” (?) – co on mówi. Amen xD

    Rewolucja się zaczęła :)

  2. Ogólnie cieszę się, że Anonimowi to taka policja internetu. Ściagną stronę, pokaża że byli, że mogą zrobić co chcą, ale nie przeginają. To zwykłe ostrzeżenia po prostu i to jest okej. Wiadomo, ze hakowanie jest złe, ale w takiej chwili to szczerze mówiąc mniejsze zło jest lepsze, bo może zapobiedz wielkiemu złu. Czemu oni te pakty i umowy piszą w taki sposób, że to zniszczy internet? Nie mam pojęcia. Chcą działać dobrze, ale także na swoją korzyść, a tak to nigdy nic nie osiągną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s