Media uwielbiają hype. Nakręcanie widzów fanów na dobrze zapowiadające się filmy, gry, książki to jest ich żywioł. Gorzej z autorami, którzy nie zawsze lubią hype, bo u nich to zamienia się w stres, który może spowodować trzy rzeczy – wielki sukces, sukces z zawiedzonymi fanami lub też sromotną porażkę. Nie mniej autorzy danego hype’u tegorocznych nagród Video Game Awards 2011 są maxymalnie pewni swojego sukcesu. A przynajmniej na takich wychodzą. O kim mowa? Em… No coż… nie do końca wiadomo.

Owa tajemnicza rzecz nosi ciekawą nazwę The Last of Us (oficjalna strona – www.thelastofus.com). Będzie to gra eksklusywna dla Playstation 3 od „niesamowitego twórcy gier”, ale głównym hasłem tej gry jest to, że nikt tak na prawde nie jest w stanie przewidzieć czym ta gra jest. A podczas zwiastunu jutro wszyscy będą szczękami szorować po podłodze ze zdziwienia i zachwytu. Czy tak będzie? Zobaczymy. Jednak internauci nie pozostawili tego ot tak sobie i postawili rozszyfrować wszystko co otrzymali na danej stronie. Pierwszy filmik – cyk!

Takie zwiastuny już były prawda? Kwarantanna, stan wojenny, konflikt w kraju. Nic specjalnego, co nie? Ale żeby nie ułatwić nam tego wszystkiego i żeby podnieść wskaźnik hype’u twórcy dali nam kolejny filmik – cyk!

O, i to już jest interesujące. Jako że pisałem pracę na temat podobnego zjawiska to mogę Wam co nieco powiedzieć na temat tego. Oto mrówka, nie mylić z muchą (kocham Cie skarbie!). Zaatakowana jest przez grzyba cordyceps, który jest już dla niej wyrokiem śmierci. Przejmuje on bowiem kontrolę nad jej mózgiem zmuszając do różnych chorych czynów jak zjadanie siebie lub też wspinanie się wysoko by skończyć żywot na roślinie lub efektownym samobójstwem. I tu leży cała tajemnica tej gry – jakim cudem można połączyć stan wojenny z takim grzybem? Epidemia? Oby tylko nie wyszła z tego gra o zombie…. No coż! Twórcy po jakimś czasie filmik ulepszyli o kilkanaście dodatkowych sekund – cyk!

Słuchajcie uważnie. Co przyszło Wam pierwsze do głowy? Bo mnie klekotanie Predatora i to mi się bardzo spodobało. Ciekawa sprawa i bardzo dobra tajemnica. Czemu? Ponieważ filmik z pierwszym zwiastunem jest na koncie z nazwą użytkownika thelastofus, a samo konto zostało stworzone w 2006 roku! Świetnie zaplanowana gra czy też dobrze dotrzymana tajemnica? Kto wie. Ale to nie koniec – cyk!

Pierwsze zdjęcie to pierwsza strona gazety z której głównie można wyczytać o stanie wojennym i dowiadujemy się, że akcja prawdopodobnie będzie w Stanach Zjednoczonych. Ehh… Co zrobić. A drugie zdjęcie… No własnie – przypomina zdjęcie, prawda? Błąd! Technicy ze strony IGN sprawdzili tego screenshota i wykryli, że w tym obrazku jest zbyt duża ilość pixeli oraz innych danych sugerujących, że to jest in-game czyli prosto z gry. Mnie to z lekka zszokowało, bo to przecież wygląda zbyt realistycznie! Ufff, dużo tego. A ha! To nie koniec – cyk!

Okazało się, że w wielkim hicie tej jesieni Uncharted 3 fani znaleźli gazetę w jednym z początkowych poziomów gry, która mówi właśnie o śmiertelnym grzybie! Czyżby twórcy tej gry Naughty Dog byli również odpowiedzialni za The Last of Us? Osobiście wątpię, myślę że to dobra zmyłka i po prostu ciekawa współpraca pomiędzy Sony, a tymi studiami.

Koniec końców doszliśmy do czegoś? Prawdopodobnie do niczego wielkiego, aczkolwiek NIGDY nie byłem aż tak nakręcony na daną grę. Tajemnica jednak robi swoje tym bardziej gdy dana rzecz wydaje się niesamowicie interesująca. Pozostaje mi tylko Was zaprosić na wspolne oglądania VGA 2011 na spike.com jutro. O 1.30 jest pre-show, a o 2.00 rozpoczyna się cała ceremonia i całe show. Do jutra!

Wszystko byłoby piękne gdyby nie ta ogromna ilość reklam podczas transmisji…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s